اخبار و مقالات

پرداخت ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی
تاریخ انتشار : 1396/7/12 ساعت 16:52:38


پرداخت ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات کشاورزی
 
۰۸:۵۳ (چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶)
اخبار مرتبط
» تصویب اعمال روش‌های نظارتی سازمان حمایت بر خدمات وزارت جهاد کشاورزی/ بررسی فوری کالاهای دارای بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت
» رشد واقعی اقتصاد کشاورزی در رشد ضریب بهره وری است نه ارائه آمارهای کمّی
» وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی واردات برنج باشد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه هیچ محدودیت اعتباری برای تدارک ماشین آلات کشاورزی وجود ندارد، گفت: تا شهریور ماه امسال ۳۵۰۰ میلیارد تومان از طریق بانک کشاورزی برای این کار تزریق شد.

عباس کشاورز در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، ادوات، تجهیزات‌، صنایع وابسته آبیاری و نهاده های کشاورزی در گرگان اظهار کرد: یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی، مهیا کردن زمینه دسترسی کشاورزان کشور به تکنولوژی های پیشرفته است.
 
وی با بیان اینکه تغییر اقلیم در کشور جدی است، افزود: اگر کشاورزی ما خود را با این تغییرات آماده نکند، بسیار شکننده می شود.
 
کشاورز تصریح کرد: استان گلستان ظرفیت تولید دو میلیون تن گندم، ۷۰۰ هزار تن دانه های روغنی و ۵۵۰ تن جو را دارد که این کار بدون استفاده از تکنولوژی امکان پذیر نیست.
 
معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: سال گذشته در بحث کارنده دانه های روغنی مشکل داشتیم که این مشکل ظرف مدت کمتر از دو ماه با تولید ۱۰۵۰ ریزکارنده توسط کارخانجات داخلی برطرف شد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه خاک ورزی هوشمند و دقیق یکی از نارسایی های کشاورزی ما است، گفت: ما به هیچ وجه نباید خاک ورزی های عمیق انجام دهیم.
 
کشاورز با اشاره به اینکه خاک ما در حال فرسایش است، اظهار کرد: برای جلوگیری از فرسایش خاک نباید هیچ زمینی لخت رها شود. این کار باعث می شود ۲۰ تا ۳۰ درصد تقاضای آب کاهش پیدا کند.
 
معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی از صنعت گران خواست، کمک کنند تا عملیات ماشینی دقیق یعنی به اندازه، به موقع و با حداقل هزینه باشد.
 
کشاورز در پایان تصریح کرد: غرفه داران این نمایشگاه باید کشاورزان و تقاضا کنندگان را با آغوش باز پذیرا باشند و مشاورانی را در نظر بگیرند تا با حوصله کالاها را معرفی کنند.